Положення про надання одноразової матеріальної допомоги

до рішення № 20 другої сесії

восьмого скликання

від 10 грудня 2020 року

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок надання одноразової матеріальної допомоги  громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах, та іншим категоріям громадян

Розділ 1. Загальні положення

1.1. Це Положення визначає умови та порядок надання одноразової матеріальної допомоги (далі – матеріальна допомога) для підтримки   громадян,   які опинилися в складних життєвих обставинах та інших категорій громадян.

1.2. Матеріальна допомога надається громадянам, які проживають та зареєстровані на території Розквітівської об'єднаної територіальної громади.

1.3. Матеріальна допомога надається за рахунок коштів, передбачених у місцевому бюджеті на поточній рік.

1.4. Підставою для надання матеріальної допомоги є заява громадянина до голови Розквітівської сільської ради об'єднаної територіальної громади.

Розділ 2. Порядок надання матеріальної допомоги

2.1 Питання про надання матеріальної допомоги громадянину  розглядається на засіданні виконавчого комітету Розквітівської сільської ради та на засіданні  постійної комісії з питань фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, сфери послуг на території громади та передається для затвердження на сесію.

2.2. Матеріальна допомога надається за умови настання непередбачених надзвичайних ситуацій:

• дітям –інвалідам І-ІІ гр. категорії А,Б;
  • громадянам ,які хворіють на онкологічну хворобу;
  • важкохворим,які потребують тривалого  лікування або/та хірургічного втручання;
  • хворим на туберкульоз;
  • сім’ям , що втратили годувальника ;
  • підтримка обдарованих дітей та молоді;
  • до ювілейних днів народження ,а також після 90 років (90,95,100 років);
  • потерпілим внаслідок пожежі,стихійного лиха.

2.3. Для розгляду питання про виділення матеріальної допомоги обов’язково надаються наступні документи:

• особиста заява, або заява від члена сім’ї, в якій вказується прізвище, ім’я, по батькові заявника, його адреса та мотиви звернення;
  • копія паспорту;
  • копія ідентифікаційного номеру;
  • номер розрахункового рахунку.

Крім того,  для розгляду питання про виділення  матеріальної допомоги надаються:

• на лікування та операцію – довідка медичного закладу;
  • документ, що підтверджує  необхідність лікування ;
  • інші документи, що підтверджують настання особливих життєвих  обставин ( за потреби).

2.4. Розмір матеріальної допомоги визначається виходячи з обставин, що склалися, враховуючи рівень забезпечення сім’ї.

2.5.  Допомога надається рішенням сесії у таких розмірах:

Онкохворі-2000 грн;

• громадянам на проведення медичних операцій, довготривалого лікування, від 1000 до 1500 тисяч гривень в залежності від важкості захворювання, терміну лікування,  ;
  • хворим на туберкульоз -100-1500 грн.;
  • потерпілим від наслідків пожежі,стихійного лиха-1000-2000 грн.

2.6. Допомога надається рішенням сесії у таких розмірах:

• дітям–інвалідам; підтримка обдарованих дітей та молоді;– в розмірі від 300 до 500 гривень;
  • до  днів народження після 90 років (90 включно) в розмірі - 500 гривень,
  • 100 років -1000 гривень;

2.7. Матеріальна допомога надається сім’ї не більше ніж один раз на рік (в окремих випадках, в особливо гострих життєвих ситуаціях розглядається вдруге).

2.8. В окремих випадках громадянам, які опинилися в дуже складних життєвих обставинах (необхідність проведення складного і дорогого лікування, хірургічна операція, придбання  медичних апаратів тощо), матеріальна допомога може бути більшою від розміру, встановленого п.2.5. даного Положення.

2.9. Рішення про відмову у наданні матеріальної допомоги приймається на засіданні виконкому  з обов’язковим повідомленням заявника у випадках:

• невідповідності поданих документів;
  • відсутності коштів у сільському бюджеті;
  • повторного звернення особи протягом року (крім випадків, передбачених пунктом 2.7 даного Положення )

2.10.Матеріальну допомогу можуть отримати як громадяни потерпілі,так і члени їх сімей.

2.11.Не надається матеріальна допомога на  лікування пацієнтів у приватних клініках та санаторно-курортного лікування.

Розділ 3. Заключні положення

3.1. Звернення щодо надання матеріальної допомоги громадянам  розглядаються в місячний термін.

3.2. Контроль за повнотою наданих документів покладається на секретаря Розквітівської сільської ради.

3.3. Контроль за виплатою матеріальної допомоги покладається на головного бухгалтера Розквітівської сільської  ради.

3.4.  Контроль за цільовим використанням коштів покладається на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, сфери послуг на території громади.

Секретар сільської ради                                                  Іванна ВИТОПОРЕНКО