Ворог знищив житло: як отримати державну допомогу

Дата: 30.08.2023 09:33

Ворог знищив житло: як отримати державну допомогу

На початок вересня, за підрахунками Київської школи економіки, з початку широкомасштабної війни пошкоджено або зруйновано щонайменше 15,3 тис. багатоповерхівок і 115,9 тис. приватних будинків. Найбільших пошкоджень житловий фонд зазнав у Донецькій, Харківській, Київській, Чернігівській областях.

Близько 1 млн громадян залишилися без даху над головою. Цифри великі, втім навіть вони не передають всієї картини, адже нині є орієнтовними, поки що – без урахування ТОТ.

Люди, які втратили житло, мають право на отримання державної допомоги на проживання: 2 тис. гривень на дорослого та 3 тис. гривень на дитину або людину з інвалідністю щомісячно.

Як і куди подати заявку та які документи для цього необхідні, наведено у нашій інфографіці.

Майте на увазі: у разі, якщо ви подавали заявку на відшкодування відповідних втрат до 20 травня 2022 року, – допомога нараховується та виплачується з травня цього року. Якщо ж заявку було подано після 20 числа, то допомога виплачується з місяця її подання.