A A A K K K
для людей із порушенням зору
Розквітівська громада
Одеська область, Березівський район

Відповідальність за вчинення злочинів у період воєнного стану

Дата: 27.09.2022 10:14
Кількість переглядів: 164

 

Відповідальність за вчинення злочинів у період воєнного стану

 

Президент України Володимир Зеленський підписав низку законів, які посилюють відповідальність за вчинення кримінальних правопорушень під час воєнного стану.

З метою ознайомлення зі змінами до кримінального законодавства, 13 вересня 2022 року у приміщенні Березівського районного сектору з питань пробації №1 відбувся черговий попереджувально-профілактичний захід для клієнтів пробації, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, який проведено спільно з головним юристом Березівського бюро правової допомоги Катериною Луганенко та волонтером пробації Олександром Костюковим.

Пані Катерина звернула увагу усіх присутніх на те, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за злочини проти основ національної безпеки України в умовах дії режиму воєнного стану» у санкціях статей 111 (Державна зрада) та 113 (Диверсія) КК України встановлюється максимальне покарання в умовах воєнного стану, а саме у вигляді позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі, з обов’язковою конфіскацією всього майна злочинця.

Також, було наголошено, що вчинення будь-якого кримінального правопорушення в умовах воєнного стану розцінюється як обтяжуюча вину обставина, оскільки, під час воєнного стану держава та цивільне населення і без цього страждає від військової агресії, а використання цих умов для скоєння кримінального правопорушення створить ще більшу загрозу та нанесе істотну шкоду правам людини і громадянина, громадській безпеці тощо; по друге винна особа використовує для вчинення кримінального правопорушення тяжкі обставини та умови, в яких опинилося суспільство.

Олександр Костюков розповів про відповідальність за ухилення від мобілізації. Згідно ст. 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення вимог законодавства про мобілізацію передбачено штраф. Тобто особа, яка отримала повістку, але не з’явилася до ТЦК та СП, може бути оштрафована на суму до 5 100 грн. Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період – карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

По завершенню заходу було наголошено, що лише нашими спільними зусиллями можна змінити ситуацію на краще, що призведе до зменшення кількості вчинення правопорушень в суспільстві.

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь